פיגמנטציה בפנים

>>פיגמנטציה בפנים

בשלב מסוים כל אחד סובל מכתמים בעור, אם זה בגלל החשיפה לשמש או אם זה בגלל שינוי הורמונלי כלשהו, אנו מכנים את הכתמים האלו בשם פיגמנטציה.

 

פיגמנטציה בפנים – עניין של מידה

לימדו אותנו שכתמים הם עניין שצריך להסיר ויכול להיות שאם היינו קוראים לפיגמנטציה איפור חינני אז היינו משאירים את הכתמים. עובדה היא שפעם, נקודות חן, למשל, נחשבו חינניות אבל היום אנחנו רצים להסיר אותן אצל הכירורג. מכל מקום, הפיגמנטציה בפנים היא תוצר של הגנת הגף על העור, הגנה שיצאה מוגברת במקצת. כשהעור נחשף לשמש בצורה מוגברת המלנין נחלץ להגנתו וטוב מאד הוא, רק שלפעמים המלנין מצטבר בנקודות מסוימות ונוצרים כתמים. זוהי הפיגמנטציה והיא מופיעה גם על הזרועות ולא רק על הפנים.

תראו – תירוזין!


תירוזין הוא החומצה, טירוזינז הוא האנזים. האנזים יוצר מלנין מן החומצה. כיוון שהוא הצטבר באזורים מסוימים עלינו לחדש את העור ללא חשיפה נוספת לשמש. חידוש העור המהיר ביותר הוא כשיש כוויה. כוויה מבחינת הגוף היא סכנה ממשית כיוון שהיא יוצרת פתח בעור וחושפת אותו לזיהומים. לכן, כשיש כוויה העור מחדש תאים במהירות גבוהה.

הטיפול בפיגמנטציה הוא יצירת כוויה קלה באופן מלאכותי וניצול הבהלה שנוצרת בגוף. את הכווייה יוצרים באמצעות קילוף של העור הידוע בשם הפועל האנגלי 'פילינג'. את הקילוף אפשר ליצור באמצעות לייזר וגם באמצעים אחרים.

 

 

כתמי פיגמנטציה בפנים טיפול טבעי 


אחת השיטות לטיפול בפיגמנטציה בפנים היא באמצעות קרני אור אינפרא אדום. קרני האור חודרות את השכבה העליונה של העור וכשהן פוגשות ריכוזי מלנין הן מחממות אותם וממיסות אותם. זה אפילו לא כואב אבל כן נדרשת תקופת החלמה. אור אינפרא אדום מגרה חידוש תאים של עור וזה מוסיף למחיקת הפיגמנטציה. כלומר, התאים שנצבעו במלנין מוחלפים בתאים חדשים במסגרת האצה של תחלופת תאים כללית. אחרי הטיפול באור מטפלים בעור באמצעות משחות.

ברפואה הטבעית משתמשים בנוגדי חימצון כדי להבהיר את הפיגמנטציה בפנים ויש טענה שאכילת פרות וירקות עוזרת לעור לאזן באופן טבעי את פיזור המלנין. מסתבר שגם הרמב"ם דיבר על פיגמנטציה בפנים והחוקרים מצאו בכתביו רשימה של צמחים להבהרה. האתרוג, למשל, משמש לריפוי כזה אבל בריפוי טבעי נדרשת סבלנות רבה.

 

 

הסרת כתמי פיגמנטציה בלייזר

 

גם כאן נגרמת כוויה באמצעות קילוף כשהקילוף עם לייזר הוא נקודתי יותר, מדויק יותר וגם כואב יותר. לכן מזריקים חומרי אלחוש לפני הטיפול. הטיפול מתבצע אחת לשבועיים וגם אחריו נמרחות משחות מזינות ומרגיעות.
השיטות שהוזכרו כאן מתבצעות במרפאה ואילו טיפול בלייזר יהלום מתבצע בחדר ניתוח והוא מדויק יותר.

מהם הגורמים שלה לפיגמנטציה בפנים?


קודם כל חשיפה מוגברת לשמש ואחריה, שינויים הורמונליים טבעיים כתוצאה מגיל, שינויים הורמונליים כתוצאה מטראומה, ואפילו מחלות כמו נוירופיברומוטוזיס. לאלה מכם שזוכרים, המחלה התפרסמה בתכנית "דאלאס" שהוקרנה בשנות השמונים. טלנובלה אמריקאית ששבתה את ליבות הצופים וחלקם התאמנו זמן רב בניסיון לבטא את שם המחלה בחופשיות.

הכתמים הגדולים, אגב, קרויים לנטיגו והם כתמי שמש גדולים. בעצם, גם הנמשים הם סוג של פיגמנטציה בפנים והלטיגו הם נמשים מאד גדולים.

 

טיפול בפיגמנטציה מחיר

מחירי טיפולי הסרת או הבהרת פיגמנטציה משתנים בהתאם למיקום הטיפול בגוף, כמות הטיפולים שהרופא מעריך כי יהיה צורך, לחומרים הנכונים לטיפול ובעיקר לפי שיטת הטיפול (פילינג כימי, פילינג לייזר, לייזר, אינפא אדום, קרמים וחומצות, קרן אור IPL, קרמה רולר).

המחיר נע בין 3.000 שקלים לבין 10.000 שקלים, כאמור לפי סוג הטיפול ועוד.

 

רוצים לקבל מחיר יותר מדויק ורלוונטי ? צרו איתנו קשר, ספרו לנו את הבעיה לשמה הנכם מעוניינים לעבור טיפול ואנו נספק לכם מידע ושירות השוואת מחירים יעיל ומקצועי בהתאם לסוג הבעיה והטיפול הנכון ולפי האזור הגאוגרפי שתרצו לטפל בו.