ניתוח עפעפיים

ניתוח עפעפיים – כל המידע על לפני הניתוח, מהלך הניתוח, תקופת ההחלמה, המלצות, מחירים, טיפים, סיכונים ותופעות הלוואי?

 

 

כאשר מדברים על ניתוח עפעפיים לא תמיד יודעים במה מדובר. חלק מהאנשים חושבים כי מדובר בטשטוש קמטוטים בצידי העיניים, יש המאמינים כי מדובר במתיחה באזור העיניים ויש כאלה שכלל לא שמעו על ניתוח שכזה.

ניתוח זה למעשה הוא ניתוח המטפל בבעיות של עודפי עור ושקיות של שומן מתחת לעפעפיים. רוב המטופלים הינם אנשים מעל גיל שלושים ושניים, אך לעתים, במקרים בהם קיימת תופעה של צניחת עפעפיים או צניחת עפעף אחד מתוך השניים בצורה משמעותית או שקיות שומן בגיל צעיר יותר, אפשר לבצע את הניתוח גם בגיל יותר צעיר.

אנשים המעוניינים לטפל גם בקמטים שבצידי העיניים או בעיגולים כהים ה'מעטרים' את תחתיות העיניים, זקוקים לטיפול משלים של הזרקת בוטוקס בנוסף לניתוח זה.

 

מהלך ניתוח עפעפיים – הרמת עפעפיים :


הניתוח בדרך כלל מבוצע בהרדמה מקומית ביחד עם טשטוש. רק לעתים יותר נדירות תיתכן הרדמה כללית. הניתוח עצמו אורך כשעה, כאשר משך הניתוח בפועל תלוי בבעיה ובמורכבות שבה. בעיה בה יש לנתח את ארבעת העפעפיים, יבחר המנתח להרים קודם את העפעפיים העליונים.
מתבצע ע"י חתכים באזור הקפל של העפעף העליון ותחת קו הריסים בעפעפיים התחתונות. דרך חתכים אלו מסיר הרופא המנצח את עודפי העור, השריר ועודפי השומן. את החתכים תופר המנתח בתפרים עדינים אותם הוא מוציא לאחר כארבעה ימים. לעתים יש המשלבים ניתוח הרמת גבות יחד עם ניתוח זה כדי להביא לתוצאה אסתטית וטבעית יותר.

 

ההכנות לניתוח עפעפיים


לפני הניתוח מוזמן המטופל לפגישת ייעוץ עם הרופא המנתח הפורט בפניו את מהלך הניתוח, הסיכונים והסיבוכים האפשריים וכן בודק בדיקת התאמה למטופל שהיא בדיקה שגרתית והכרחית לניתוח זה
אנשים מעשנים נדרשים להפסיק לעשן שבועיים לפני מועד הניתוח ולשוב לעשן לפחות שבוע לאחריו. כמו כן, נטילת תרופות לפני ואחרי הניתוח תלויה בהוראות הרופא.

הניתוח נחשב לניתוח פשוט יחסית אשר אינו מצריך אשפוז לפני או אחרי הניתוח אלא במידה של סיבוך.

 

סיבוכים וסיכונים ותופעות לוואי 

תופעות לוואי לאחר הרמת עפעפיים כוללות טשטוש ראייה זמני, נפיחות זמנית בצידי העפעפיים ושטפי דם תת עוריים. ייתכנו קשיים בסגירת העיניים בעת השינה. קיימים מקרים בהם מתפתח אקטרופיון – משיכה של העפעפיים התחתונים כלפי מטה. במרבית המקרים מדובר בתופעה החולפת לאחר כמה שבועות. במקרים קיצוניים נדרש ניתוח תיקון.

בעיות נוספות יכולות להיות קשורות לצלקות כמו נוקשות, אודם מקומי, תחושת לחץ. אלו תופעות החולפות מעצמן בדרך כלל או מטופלות באופן מקומי.

במידה ומופיעות דלקות עיניים ניתן לטפל בהן בתרופות מרשם מהרופא.

מקרים המחייבים פנייה מידית לרופא המנתח הם מקרים של נפיחות פתאומית, חוסר שביעות רצון מהניתוח או כאב חזק מאד.

 

לאחר ניתוח הרמת עפעפיים


לאחר הניתוח אין צורך בחבישה. טיפול בכאבים נורמטיביים יטופלו באמצעות משכך כאבים. יש לשכב עם ראש מוגבה לכמה ימים ולהשתמש בקרח כדי להפחית את הנפיחויות ושטפי הדם. לעתים ממליץ הרופא על שימוש בטיפות עיניים להקלה על יובש וגרד בעין. בשבועות הראשונים ייתכנו תופעות של ריבוי דמעות, שינויים בראייה ורגישות לאור. תופעות אלו חולפות לאחר מס' שבועות.

 

מאמר נוסף בנושא זה: 

מדוע כדאי לעשות הרמת עפעפיים

טיפים בנושא הרמת עפעפיים

 

לסיכום, ניתן לומר שזה ניתוח שהינו ניתוח המשנה את מצב העיניים ממראה עייף ומבוגר למראה רענן וצעיר. כבר עשרה ימים לאחר הניתוח ניתן לשוב לעבודה, להתאפר ולצבוע את השיער, ורוב המטופלים מדווחים על שביעות רצון מניתוח והשינוי שחל בהם בעקבותיו.

 

אנו מזמינים אתכם ליהנות משירות יוצא דופן אשר אעניק ומעניק בכל יום הנחות ענק והטבות במחיר ניתוחי פנים והוא שירות השוואת מחירים יעיל אשר על ידיו מתקיימת מאין "תחרות" בין המרפאות והמנתחים ואתם, רק מרוויחים מכך.

אנו מציעים לכם להשאיר לנו את הפרטים שלכם בצור קשר באתר ואנו נתקשר אליכם חזרה ונספק לכם מידע מועיל ועדכני, הערכות מחיר ושירות השוואת מחירים יעיל אשר דרכו חסכו דרכנו עשרות אלפי אנשים. השאירו לנו פרטים.